• +90 542 237 0 524

Göltürkbükü Transfer


GöltürkbüküÖzel transfer hizmetimiz uygun fiyatlar ile sizleri Bodrum Havalimanı noktasından özel ve son model aracımız ile alıyor ve doğrudan Gölktürkbükü'ne transfer ediyoruz. En ucuz Bodrum havalimanı Götürkbükü transfer hizmetini sağlıyoruz. 1999 Yılında birleşen Gölköy ve Türkbükü isimli iki küçük köyün oluşturduğu Göltürkbükü, Bodrum ilçesinin Gündoğan beldesinde bulunmaktadır. Bodrum'a yaklaşık olarak 22 km uzaklıktadır. Bodrum havaalanına ise yaklaşık 50 km'dir.

Göltürkbükü tarihi geçmişi ile yaz tatili olanakları ve doğası ile keşfetmeniz gereken bir yer. Yaz tatiliniz için eşsiz bir tercih olacak Gölktürbükü'nü yakından inceleyelim.

Göltürbükü Muğla ili Bodrum ilçesine bağlıdır. Türkiye'nin en güzel koylarına ev sahipliği yapar. Cennet koyu Dünya'ca ünlü bir koydur ve Göltürkbükü Mahallesi sınırları içinde yer alır. Gölköy ve Türkbükü Mahalleleri birleşerek Göltürkbükü olarak adlandırılan tatil beldesine dönüşmüştür. Ekonomik gelir düzeyi bakımından Dünya sıralamasında olan ünlü isimler burada adeta inzivaya çekilerek dinlenme amaçlı Göltürkbükü'ne gelirler.

Göltürkbükü Tarihi Geçmişi Hakkında

Birleşmeden önce Gölköyeski ve mitolojik adıyla Karianda olarak adlandırılan bölgedir. Köyün daha önce burada yaşamış olan Karyalılar halkı ile ilgili bir hikayesi vardır. Türkbükü ise daha öncesinde Rumbükü idi. Fakat sonrasında Türklerin yerleştiği bu köy artık Türkbükü olarak anılıyor.

Yaz Tatilinde Gölktürkbükü Nasıldır?

Yaz tatili için Göktürkbükü'nü tercih etmek doğru bir karardır çünkü burada yaz neredeyse hiç bitmiyor. Yılın yaklaşık 9 ayı boyunca yaz havasını hissediyorsunuz ve mevsim ayrımı yapmayın çünkü Göktürkbükü kışın da ayrı bir güzel oluyor.

Plajları, kıyıları su berrak, temiz ve çoğu zaman dalgasızdır. Özellikle Temmuz, Ağustos aylarında Gölktürkbükü kıyılarında deniz oldukça ılıktır. Bu nedenle yüzmek için de doğru bir tercih olacağını söyleyebiliriz.

Gölktürkbükü Eğlence Olanakları Nedir?

Eğer sessiz bir yaz tatili geçirmeyi planlamıyorsanız, muhtemelen göltürkbükü'nde eğlence imkanlarınızı merak ediyorsunuzdur. Aşağıda sıraladığımız olanaklar merakınızı giderecektir.

  • Çevrede pek çok koy var. Bu koyları keşfedebilir, gezebilir ve balık tutmak gibi aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz
  • Eğlence mekanları vardır ve yazları, geceleri de açıktır
  • Tekne gezileri düzenlenmektedir
  • Tarihi keşfetmek için inceleyebileceğiniz kalıntılar mevcuttur

Bodrum Havalimanı Gölktürkbükü Arası Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Bodrum Havaalanı ile Göltürkbükü arası yaklaşık 50 KM'dir. Bu mesafe ortalama olarak 1 saat ediyor. Özel transfer hizmeti sağlayan firmamız sizi havaalanı noktasından alacak ve doğrudan Göltürkbükü'ne transfer edecektir. Firmamız oldukça uygun fiyatlar ile transfer hizmetini sağlamaktadır. Yeni model araçlarımız ve araç içi WiFi (kablosuz internet), konfor, güvenlik, klima sistemleri gibi kriterler ile sıkılmadan, güvenli ve rahat bir yolculuk geçireceksiniz.

Araç seçeneklerimiz aynı zamanda kişi kapasitesi olarak da yüksektir. 16 kişiliğe kadar kalabalık aileleri, grupları transfer edebilecek araç modellerimiz vardır. Gölktürkbükü'nün harika bir doğası var ve hiç sıkılmayacaksınız. Bizler, uygun fiyatlar ile sizlere Göltürkbükü'ye ulaştırmaya hazırız.