• +90 542 237 0 524

Ortakent Transfer


Ortakent Muğla ili Bodrum ilçesine bağlıdır. Bodrum'un ismnden de anlaşıldığı gibi en ortasında yer alır. Hemen hemen tüm Bodrum Mahallelerine aynı uzaklıktadır. Konumu itibari ile ulaşımda kesişme noktasıdır. Kargı plajı diğer adı ile Camel Beach Deve Plajı olarak bilinen Dünyaca ünlü plaj Ortakent mahallesi sınırları içerisinde yer alır. Yerli ve yabancı turistlerin tatilini geçirmek için adeta yarıştığı bir turistik bölgedir. 

Ortakent, Bodrum merkeze yaklaşık 15 kilometre uzaklıktadır. Ortakent, aynı zamanda yarımadanın en uzun sahiline sahip beldesidir.

Ortakent denizi Bodrum yarımadasının diğer yerlerinden biraz daha soğuktur fakat temizliğinden ötürü mavi bayrak ödülüne sahiptir. Sabah ve akşam uzun Ortakent sahilinde yürüyüş yapmak büyük bir keyiftir.

Sahilin tam arkasında bulunun yeşil düzlük alan, narenciye ağaçlarının olduğu tarlalarla doludur. Narenciye kokuları yol boyu mis gibi etrafı sarmıştır. Ortakent’te hala duyduğunuz narenciye kokularından dolayı eskiden buraya halk mis gibi anlamına gelen “Müsgebi” dermiş.

Ortakent belde merkezine 1km mesafede arkeolojik kazılar yapılmaktadır. Bodrum müzesinde sergilenen bazı çanak çömlek, seramik ve bronz parçalar buradan çıkartılmıştır. Roma, Bizans ve Osmanlı döneminde burada bir yerleşim olduğu bilinmektedir.

Son zamanlarda Ortakent’teki Yahşi Yalısı'nın deniz kenarı alanlarına bir çok yeni ve yüksek kaliteli oteller inşa edilmiştir. Herkesin bütçesine uyacak tarzda oteller mevcuttur. Çocuklu aileler de rahatça ve güvenli bir tatil geçirebilirler.